Noten 30 en 31/TOEVOEGING

[30]
[31]
AI OVERZICHT
VRAAG ASTRID ESSED AAN AI
REACTIE AI
AI OVERZICHT
You think I do not know that? You think I have not spent every day since his death trying to be the man he was? I have sacrificed everything… my own desires, my own life… so that this family might survive. And yet, it is never enough for you. You speak of heart, but you have no idea what it has cost me to play this part you have demanded of me.” /Bedankt/Kun je persoonlijk beschrijven hoe de reactie van Violet was/Want zij wist dondersgoed wat Anthony bedoelde met die offers

De reactie van Violet in die scène is pijnlijk om naar te kijken, juist omdat de woorden van Anthony inslaan als een bom. Ze reageert niet met een weerwoord, maar met een veelzeggende, verslagen stilte.
Als ik haar reactie persoonlijk moet omschrijven, zou ik het zo typeren:
1. De fysieke schok
Op het moment dat Anthony uitroept dat hij “alles” heeft opgeofferd en dat zij “geen idee heeft wat het hem heeft gekost”, zie je Violet letterlijk even wankelen. Ze deinst bijna achteruit. De hardheid van zijn stem doet haar beseffen dat dit niet zomaar een driftbui is, maar een diepe, jarenlange opgekropte woede.
2. De pijn van de herkenning
Je ziet in haar ogen dat ze precies weet waar hij op doelt. Zoals jij al aangaf: zij was degene die hem in Seizoen 1 herinnerde aan zijn “plicht” boven zijn “lusten” voor Siena. Op dat moment in de eetkamer valt het masker van de “bezorgde moeder” af en zie je de realisatie dat zij de architect is van zijn emotionele gevangenis. Ze ziet de man die zij “gebroken” heeft om de Viscount te redden.
3. Haar onvermogen om te troosten
Wat deze scène zo tragisch maakt, is dat ze hem op dat moment niet kan aanraken of troosten. De muur tussen hen – die zij mede heeft gebouwd – is te hoog geworden. Ze kijkt hem aan met een mengeling van schuldgevoel en verdriet, maar Anthony draait zich resoluut om en loopt weg, waardoor zij alleen achterblijft in de lege, kille eetkamer.
Het “wegkijken” stopt hier
In Seizoen 1 kon ze zijn verdriet om Siena nog negeren of afdoen als een “fase”, maar in deze scène kan dat niet meer. De rauwe pijn in zijn stem dwingt haar om de schade onder ogen te zien. Het is eigenlijk het startpunt van haar proces dat uiteindelijk leidt tot die (door jou als halfbakken omschreven) excuses in de laatste aflevering.
Ze beseft hier voor het eerst dat haar zoon niet “geen hart” heeft, maar dat zijn hart bezet en beschadigd is door de offers die zij van hem eiste.
https://www.google.com/search?q=Violet%3A+Ik+heb+gefaald+als+moeder%2C+Anthony.+Ik+was+zo+bang+voor+schandalen%2C+zo+bang+om+de+controle+te+verliezen%2C+dat+ik+vergat+te+kijken+naar+wat+jij+nodig+had.+Ik+heb+je+te+zware+lasten+laten+dragen+en+ik+heb+je+offers+laten+brengen+die+een+hart+kunnen+breken.+Anthony+%28na+een+lange+stilte%2C+nog+steeds+met+afstand%29%3A+Het+verleden+is+het+verleden%2C+moeder.+Uw+excuses+veranderen+de+offers+niet.+Maar+ik+zal+mijn+plicht+blijven+doen.+%2FEngelse+vertaling+graag&sca_esv=e5a82f36d3850ce9&biw=1280&bih=585&sxsrf=ANbL-n583imer1pvxmAvLE8_bUavSwwJ0A%3A1775696432450&ei=MPrWabCaG6-F9u8PqrK10Ac&ved=2ahUKEwi8jazH0d-TAxXrhf0HHevoAfcQ0NsOegQIAxAB&uact=5&sclient=gws-wiz-serp&fbs=ADc_l-YGrpJMQtvjQ6h14rj-dfIrGHtbS2sKx-L4Fs6XrHXZTgGannR8EMMZSoXcZI253NkQbXHBm2OWC8p5lK2U3SVcp8m5BYStzn5KlLBtbc7HHr2mPQGkrncwZGc6cwKew5W_iU5RkxOf6m_4Ua3Ga8CAazxaOVmpDHKcYfhRoNIRfqh5vlxDvy7enN1TqlaNTSMQ1i9v&aep=10&ntc=1&mstk=AUtExfAQiCry_syQRBvVOF9ruGXkyL3_sRRXcyE8kE3NaOW6b9bLiCWe-J7XNNXcqMUFCL_O44aG88vkwFImTaE8uDsknxCm7lGnpSn6n9-xawWrDE4MJYB4vFgMurR07uGudjEvgHXtnJa7pL3VRplrKWA1axhxcZMq6h9OEdrwnifWhGETMHWkuqAvRTzBmWjTJP5mwCpv-kZXtaFEwriTtp5zJrhkcBOpHIXUcr6drsvPPEpAtRzLSFG2SH428dh3nGrujomPzVbwRnUHb1bi7FvWzJg87OZTdfjdjfGFi5zxYszcf0crkHPnsjcUXgJQVeQbkRQbgNY5og&csuir=1&mtid=0gTXaa-UL6Ko9u8P5s2N6QI&udm=50

Reacties uitgeschakeld voor Noten 30 en 31/TOEVOEGING

Opgeslagen onder Divers

Reacties zijn gesloten.