Noot 16

[16]
”Anthony:
Beloof het! Zorg ervoor dat ze goed verzorgd is en dat het haar
aan niets zal ontbreken. Begrepen?
Benedict: ”Ik geef je mijn woord
Anthony: ”ZWEER HET!”
”IF I DIE YOU MUST ENSURE SHE IS PROVIDED FOR”
[ALS IK STERF, MOET JE MIJ VERZEKEREN, DAT JE VOOR HAAR ZAL ZORGEN/ANTHONY TEGEN ZIJN BROER BENEDICT VLAK VOOR HET DUEL MET SIMON BASSET]
”Anthony and Benedict arrive on horseback. A doctor is there attending the duel. Soon after, Simon and Will arrive. Before the duel, Anthony has one final task for Benedict. In the top draw of his desk, there’s the name of a lady. If he dies, Benedict must ensure she is provided for. Benedict swears to it. Anthony gives Benedict their father’s watch and steps in to duel”
ASTRID ESSED IN GESPREK MET AI

De eed aan Benedict
Vlak voordat hij het duelleerveld opstapte, trekt Anthony inderdaad Benedict apart en laat hem een eed zweren.
  • Het verzoek: Hij informeert Benedict dat de naam van een dame in de bovenste lade van zijn bureau ligt.
  • De belofte: Hij vertelt Benedict dat als hij sterft, Benedict ervoor moet zorgen dat er voor haar wordt gezorgd.
  • De impact: Dit moment benadrukt dat, zelfs in het aangezicht van de dood, Anthony’s laatste gedachten en verantwoordelijkheden uitgingen naar Siena’s welzijn, wat bewijst dat ze veel meer voor hem was dan slechts een vluchtige afleiding.
https://www.google.com/search?q=anthony+meets+siena+before+the+duel&sca_esv=7f68102881a88e56&sxsrf=ANbL-n4ePL2ZV7Fl9rkLnhFajbCiw2QdsQ%3A1778109914552&ei=2s37ae7pH9KK9u8P8ISAwAE&iflsig=AFdpzrgAAAAAafvb6sUDeusnDwaWE4O43_iVIINqb6CO&sclient=gws-wiz&fbs=ADc_l-YGrpJMQtvjQ6h14rj-dfIrGHtbS2sKx-L4Fs6XrHXZTuIAorsV4kq4VWGgn0gISA80VqBSPIYdptYkeGfZOu5oTrPDDxqnJSjIIOAGHIdNjMIhRh9IvH8cJ1XPm0l9qrFSzcdR1IggvRCMsUA1rGAFWL6RJmtLzxxP3L5OFfvm4p-6ZDC8svDZYxd6KQKktOskFc_Y&ved=2ahUKEwj2t73qj6aUAxVB97sIHZqiLWEQ0NsOegQIAxAB&aep=10&ntc=1&mstk=AUtExfDkE5lZdKb4Y_CCOaiEt6_pFyHpzpQTJ6WQ069nyc4UAZjibwMzBTmKL9IPT9iTJQg7DU-P70tKBXXt55UDkjqge1_IqgWmJn7F9CjGhA1siwNjm-0nCesSOxprd_Zgxujxv8EiSSDZqS7cPvD8bXwevn-x9l5PQLHzM8EWETzuFGelbfIGBDdW1RIKcBu7WoqgNM0TyMYzkRH0c4rwHcu3oEyavNCGKRPzAuvw9y6zKYk-Y6_bTZATwOP1Vi8R5mSJ5J2A91hJ17nKYwqjox9UAjkZJQn6VpwN22-d_7bkwzzuWYX1bPUUAnz7ebwt12X5mtv4mrTAJA&csuir=1&mtid=e_j7aebhLNmG9u8PqtrP8Qc&udm=50
BENEDICT ALS ANTHONY’S SECONDANT
In de Regency-tijd (ca. 1811–1820) was de rol van secondant cruciaal en veelomvattend. Het waren geen simpele toeschouwers, maar vertrouwelingen die het ‘Veld van Eer’ moesten inrichten.
De belangrijkste taken en etiquette van de secondanten waren:
  • Poging tot verzoening: Hun allereerste en belangrijkste plicht was het dispuut vreedzaam oplossen en proberen een bloedbad te voorkomen door excuses te eisen of te accepteren.
  • Regelen van de details: Als een duel onvermijdelijk was, spraken de secondanten de locatie af (vaak afgelegen om arrestatie wegens illegaal duelleren te voorkomen). Ook bepaalden zij de tijd, de afstand tussen de duellisten en het wapentype.
  • Wapens controleren: Bij pistolen controleerden en laadden zij de wapens om absolute eerlijkheid en gelijke kansen te garanderen. Bij zwaarden checkten ze of de bladen even lang waren.
  • Handhaving van de regels: De secondanten zagen erop toe dat beide duellisten zich strikt aan de afspraken (zoals het gelijktijdig vuren) hielden.
  • Medische zorg: Na het schot of de zwaardslag probeerden de secondanten opnieuw tot een verzoening te komen. Zij waren ook verantwoordelijk voor de afvoer van een gewonde naar een arts of chirurg.
  • Zelf vechten: Als de hoofdduellist wegens lafheid weigerde te schieten, had de tweede man het recht (en soms de plicht) om zijn plaats in te nemen of in extreme gevallen de eigen principaal ter plekke neer te schieten.
De precieze etiquette en de rechten van de secondant waren vaak gebaseerd op de beroemde Ierse Code Duello uit 1777, die de standaard vormde voor heren in de Regency-periode.

Reacties uitgeschakeld voor Noot 16

Opgeslagen onder Divers

Reacties zijn gesloten.